Aktivity v Dubrovníku

PROHLÍDKA MĚSTSKÝCH HRADEB DUBROVNÍKU

Městské hradby Dubrovníku jsou jedním z nejúchvatnějších a nejzachovalejších obranných hradeb na světě. Každoročně je navštíví více než milion lidí a jedná se o nejvíce navštěvované muzeum v Dubrovníku – městě, které bylo roku 1979 zapsáno na seznam Světového dědictví UNESCO. Hlavní část městských hradeb s impozantními pevnostmi byla vybudována během 15. a 16. století. Objevte Staré Město při procházce po hradbách s průvodcem, který vám ukáže ta nejdůležitější místa a představí vám slavnou historii Dubrovníku. Kochejte se výhledem na přístav Starého Města, malebné úzké uličky a náměstí, Katedrálu, Františkánský a Dominikánský klášter, mohutné pevnosti Lovrijenac, Revelin, Minčeta a Bokar a další zajímavosti. TIP: Doporučujeme se svézt lanovkou – vaše prohlídka s průvodcem tak bude více vzrušující a příjemná.

SLAŇOVÁNÍ Z MĚSTSKÝCH HRADEB DUBROVNÍKU

Slaňování znamená kontrolovaný sestup po kamenné stěně pomocí provazu. Během vaší návštěvy Dubrovníku budou úžasné, starobylé kamenné hradby, které město obklopují, jednou z prvních věcí, které si povšimnete. My na vás budeme čekat nad západním vchodem, který se nazývá brána Pile, a pomůžeme vám slanit se dolů po zdech na hlavní ulici – populární Stradun. Není nutné před tímto malým dobrodružstvím mít žádné předchozí zkušenosti, protože budete celou dobu pod dohledem našich zkušených instruktorů horolezectví, a to do chvíle, než budete zpět bezpečně na zemi.

MOŘSKÝ KAJAK NA OSTROVĚ LOKRUM

Jedinečná exkurze na mořském kajaku na jih od Dubrovníku – dechberoucí scenérie, kde jako strážný anděl stojí ostrov Lokrum. Jeho krása není nijak zastíněná tímto úchvatným městem. Soupeření mezi Městem a ostrovem Lokrum již trvá celá staletí – tato místa spolu soutěží v nekonečném tanci harmonie, který vždy skončí remízou, protože tato jsou si navzájem souzená. Objevte speciální atrakci Lokrumu: malé jezero nazvané Mrtvo More (Mrtvé moře), což je zcela jedinečné jezero propojené s mořem. Na tomto neopakovatelném dobrodružství na mořském kajaku shlédnete botanickou zahradu, Fort Royal, benediktínský klášter a spoustu dalších míst. Pádlovat začneme ze zátoky Pile, a nejprve doputujeme do malé zátoky přímo pod benediktínským klášterem. Objevováním krás ostrova strávíme nejméně hodinu a půl. Čas strávený na tomto speciálním místě je vskutku relaxující a léčivý. Poté, co si prohlédneme Lokrum, obeplujeme ostrov na kajacích a prohlédneme si ho z moře, a to včetně jeskyní.

Délka prohlídky: 4 hodiny 30 minut

PLAVBA S VEČEŘÍ PŘI ZÁPADU SLUNCE NA REPLICE TRADIČNÍ KARAKY

Během této romantické 2,5 hodiové plavby na plachetnici, která je replikou tradiční „karaky“ ze 16. století, spatříte Stari Grad, doslova Staré Město Dubrovníku, jež je zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO, z jaderského moře. Upíjejte ze sklenky bublinkového vína a pozorujte západ slunce nad obzorem. Uvelebte se na palubě a kochejte se Starým Městem s jeho střechami z červených dlažidiček a mohutnými středověkými hradbami. Dopřejte si švédský stůl servírovaný na palubě, který je plný dalmáckých specialit.

Naloďte se na repliku galeony ze 16. století a zažijete večer plný plachtění, nápojů, a vychutnávání delikates z Jižní Dalmácie. Zatímco bude na obzoru zapadat slunce, pohodlně relaxujte na palubě a kochejte se úžasnými výhledy na nádherné Jaderské moře, zelený ostrov Lokrum a samozřejmě vysoké středověké zdi, které obklopují Staré Město Dubrovník, zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO. Užijte si švédský stůl na palubě plný místních sýrů a masa.

 

Mám zájem o zaslání více informací