Aktivity v Kotoru

KAŇON TARA – RAFTING NA ŘECE

Rafting na řece v kaňonu Tara v Černé Hoře – druhém nejhlubším kaňonu na světě. Tara, „Slza Evropy“ má průzračnou pitnou vodu, bohatou vegetaci a divokou zvěř! Úroveň obtížnosti sjezdu je zde 3-5 a jedná se o jednu z nejkrásnějších řek na světě. Kaňon Tara je na seznamu světového přírodního dědictví UNESCO, a je jedinečný svojí délkou 82 km a průměrnou hloubkou přibližně 1000 m; maximální hloubka je 1300 m.

PŮLDENNÍ VÝLET ZA RAFTINGEM V KAŇONU TARA

Tři a půl hodiny a 19 km peřejí vás provedou atraktivní částí kaňonu na řece Tara z Kuliny (Dobrilovina) do Šljivanska (Drugi logor). Během této jízdy uvidíte ty největší a nejkrásnější části kaňonu. Těm, kdo milují přírodu a vyhledávají dobrodružství, nebude popis tohoto přírodního skvostu nikdy stačit – musí si na vlastní kůži prožít adrenalin a tep „Slzy Evropy“, jak se řeka také nazývá, protože celý kaňon je plný čisté pitné vody. Kromě toho budete mít příležitost spatřit několik kulturních a historických pokladů. V Dobrilovině se nachází klášter Sv. Jiřího a nad Dobrilovinou se tyčí mohutné skály – Tarske grede (Taras trámy). Během sjezdu peřejí můžete také spatřit mnoho zajímavých jeskyní, například Manastirska (Klosters jeskyně, první škola v regionu), Šalintrača (těžil se zde ledek pro střelný prach) a další. 

 

VÝLET NA LODI PO KOTORSKÉM ZÁLIVU

Půldenní výlet na lodi, která vás proveze po Kotorském zálivu. Nalodíte se a proplujete kolem mnoha malých měst podél této nádherné zátoky. Navštívíte ostrov Gospa od Skrpjela (Naše paní na skalách). Tento ostrov byl vytvořen lidmi z Perastu na místě, kde potopili nepřátelské lodě naplněné kamením. Malý kostelík na ostrově je proslulým svatým místem vyzdobeným 68 freskami. Během této exkurze se také můžeme zastavit v nádherném městě Kotor.

Zátoka Boka, jedna z 25 nejkrásnějších zátok na světě, chráněná v rámci seznamu světového dědictví UNESCO, vypadá bezpochyby nejpůsobivěji, pokud se k ní přiblížíte z moře. Díky jejímu neobvyklému vzhledu se zátoce často říká nejjižnější fjord Evropy, ale jedná se ve skutečnosti o zatopený kaňon. Zátoka se skládá ze 4 menších – Tivat, Herceg Novi, Risan a Kotorská zátoka.

SOUKROMÁ PĚŠÍ PROHLÍDKA KOTORU

Na přístavním molu se setkáte se svým licencovaným průvodcem a poté si užijete procházku skrze bludiště uliček Kotorské středověké čtvrti, rušný trh a mezi krásnými renesančními budovami. Dobře zachované opevněné zdi Kotoru jej chrání před mořem a se svou délkou téměř 3 km patří mezi jedny z historicky nejcennějších. Vaše prohlídka zahrnuje návštěvu Katedrály Sv. Tryphona, která byla postavena v roce 1166 na zbytcích předchozího chrámu z 9. století. Uvidíte pozůstatky fresek ze 14. století a cennou pokladnici, která obsahuje výtvory jak z místního tak benátského zlata, pocházející z 14. – 20. století.

Tato prohlídka také zahrnuje návštěvu Námořního Muzea, které se pyšní jedinečnou kolekcí reprezentující námořní historii Boky (Kotorského zálivu).

VINAŘSTVÍ ČERNÉ HORY A PROHLÍDKA S OCHUTNÁVKOU VÍN

Černá Hora má dlouhou tradici pěstování vinné révy. Kvalitní půda, nedotčené přírodní prostředí a zdravý vzduch spolu vytváří perfektní podmínky pro skvělé víno z oblastí kolem jezera Skadar a Rijeka Crnojevica.

Na této prohlídce navštívíte 3 tradiční výrobce vína, kteří se nacházejí v tradičních starých vesnicích na břehu jezera. Každý z nich nabízí něco jiného. Kromě ochutnávky vína si můžete také prohlédnout celé zajímavé okolí. Prohlídka začíná v Budvě a vede podél břehu jezera kolem slavného ostrova Sveti Stefan a Petrovac až do vesnice Brčeli. První vinařství, které navštívíte, je Sojak. Poté vás prohlídka zavede dále do Virpazaru, malebné vesnice na břehu jezera. Po její krátké návštěvě budeme pokračovat do vinařství Kalimut ve vesnici Boljevići poblíž Virpazaru. Zde prožijete nezapomenutelnou degustaci tří druhů vín (2 červená vína a rosé). Prohlídka pak povede dál do Rijeka Crnojevića, odkud budete mít fantastický výhled po nádherné krajině.

 

Mám zájem o zaslání více informací