Aktivity v Tenerife

NÁRODNÍ PARK TEIDE – EXKURZE K SOPCE

Majestátní sopka Teide, která je dominantou ostrova Tenerife, je nejvyšším bodem Španělska a jednou z největších atrakcí pro návštěvníky. Ale tento národní park nabízí mnohem více než sopku Teide. Jedná se o naprosto unikátní a neustále se proměňující přírodní prostor.

Během exkurze spatříte mnoho druhů rostlin a rozmanitou krajinu. Poté dorazíte k okraji kráteru Teide, jež má obvod 75 km. Navštívíme slavné Roques de García a dechberoucí Llano de Ucanca, lávové řeky a nespočet dalších přírodních kuriozit, které se v parku vyskytují. Prohlédněte se toto jedinečné místo a prozkoumejte volkanický původ Tenerife. Exkurze je zakončena jízdou v lanovce až na vrchol sopky, který je více než 3,500 metrů nad hladinou moře.

SAFARI ZA DELFÍNY NA MOŘSKÉM KAJAKU NEBO NA SURFU S PÁDLEM

Tenerife sea kayakExtreme Center nabízí speciální prohlídky pro skupinky na SUP (surfu s pádlem) nebo v kajaku. Během nich si užijete sledování velryb či delfínů. Nejprve vám poskytnou hodinovou lekci o surfování s pádlem, kde se dozvíte:

* důležité informace o oceánu a počasí (abyste byli schopní analyzovat a správně zvolit kudy se vydat, jak se chová vítr, atd.)

* bezpečnost (náročné podmínky, proudy, plavci a lodě)

* TECHNIKA SURFOVÁNÍ S PÁDLEM či OVLÁDÁNÍ KAJAKU (jak se naučit kormidlovat, jak udržet rovnováhu, technika pádlování, otáčení, jak využít při navigaci vlny či vánek pro větší pohodlí…)

Poté, co se naučíte základy tohoto sportu, vyrazíte na hodinovou projížďku s instruktorem podél jižního pobřeží Tenerife. Velryby a delfíni od vás budou pouhých pár metrů daleko!

LORO PARQUE- NEJLEPŠÍ ZOO V EVROPĚ!

LORO PARQUE v PUERRTO DE LA CRUZ – ATRAKCE, KTEROU NESMÍTE VYNECHAT – Nejlepší ZOO v Evropě. V Loro Parque můžete na vlastní oči zažít show delfínů a kosatek, kteří vám předvedou úžasné kousky. A to jsou pouze dvě z těch nejpopulárnějších atrakcí uvnitř Parku – jsou tu také tučňáci, kteří se zabydleli v jednom z největších ledovců mimo polární oblast!

Park je také známý díky mnoha druhům papoušků, které uvidíte během procházky parkem, ale je také útočištěm pro velké množství ohrožených druhů z celého světa.

VÝLET DO LA LAGUNA A PĚŠÍ PROHLÍDKA

La Laguna je považována za nejkrásnější město v Tenerife. Ze Santa Cruz sem můžete vyrazit na příjemný půldenní výlet – historické centrum města je opravdový poklad se svými úzkými, absolutně rovnými ulicemi lemovanými pastelově natřenými historickými vilami, příjemnými bary a osobitými obchůdky. Rozvržení města bylo modelem pro mnohá koloniální města v Jižní a Severní Americe a v roce 1999 bylo město La Laguna přidáno na seznam Světového dědictví UNESCO. Město má mladistvou energii a pravděpodobně také nejživější marcha (noční život) na ostrově.

EXKURZE ZA POZOROVÁNÍM DELFÍNŮ A VELRYB NA LUXUSNÍ JACHTĚ

Sledujte velryby a další mořské živočichy z luxusní jachty během soukromé projíždky z Playa de las Américas. Plujte podél pláží na jižním pobřeží Tenerife, útesů a hor, a sledujte, zda v moři nezahlédnete velryby, delfíny, či želvy. Skočte si do moře zaplavat či se chvíli potápět se šnorchlem; poté si vychutnejte šampaňské, neomezené nápoje a občerstvení podávané na palubě.

 

 

Mám zájem o zaslání více informací