Aktivity v Bordeaux

NÁVŠTĚVA PÍSEČNÝCH DUN – DUNE DU PYLA

Duna Pyla (Dune du Pilat) je nejvyšší písečnou dunou v Evropě. Nachází se mezi Atlantickým oceánem, zátokou Arcachon a bujným lesem Landes a tyčí se do výše 360 stop (110 metrů) nad hladinou moře. Je více než 1.68 mil (2.7 km) dlouhá a 546 yardů (500 metrů) široká. Dunu Pyla navštíví každý rok více než 1 milion návštěvníků, což z ní činí jednu z nejpopulárnějších atrakcí regionu. Nabízí ohromující pohled na Banc d’Arguin, ústí Bassin a Cap Ferret.

Není divu, že s takto jedinečným a dechberoucím okolím je duna takto oblíbeným místem, obzvláště u těch, kdo mají rádi vzdušné rekreační aktivity jako je paragliding či extrémní sporty s drakem. Na místě se nabízí také několik bezplatných aktivit, včetně poznávacích prohlídek při západu slunce v letních měsících.
Návštěvníci, kteří dávají přednost pozvolnějším výstupům by si měli zvolit pevné schodiště o 160 schodech, které je nainstalované od dubna do listopadu, zatímco ti, kdo si chtějí trochu zacvičit, by se rozhodně měli pokusit dunu zdolat přímo po písku. Je to rozhodně výzva!

Duna Pyla se nachází pouze 15 minut jízdou autem od Arcachonu.

NÁVŠTĚVA ÚSTŘICOVÉ FARMY S OCHUTNÁVKOU

Jednu z věcí, kterou si v zátoce Arcachon určitě nemůžete nechat ujít jsou ústřice – tato oblast je velmi známá po celé Francii pro své ústřicové farmy, které produkují ty nejlepší z takto pěstovaných tvorů, které kdy spolknete bez žvýkání.

Historie sběru ústřic se tu datuje až k antice a každý rok se tu vyprodukuje více než 10 tisíc tun ústřic. Vy se můžete radostně propracovat svým talířem plným čerstvě vylovených ústřic v rámci této tradiční náplně času v oblasti Arcachon.

Ať už milujete mořské plody nebo jste ústřici v životě nezakusili, nemůžete odtud odjet aniž byste vyzkoušeli známé Arcachonské ústřiče. Dlouho po nich pátrat nebudete. Během léta pořádá spousta vesnic s ústřicovými farmami festivaly, během kterých stánky s ústřicemi lemují chodníky a restaurace na pobřeží servírují velké mísy ústřic v doprovodu vybraného bílého vína z Bordeaux.

PŘÍMOŘSKÝ ARCAJET – VODNÍ SPORTY

Přímořský Arcajet – jedná se o velkou základnu pro vodní sporty, která se postará o skupiny podobné velikosti jako je ta vaše. Můžete si zde pronajmout populární vodní lyže bez povolení, a to pod dohledem kvalifikovaných pracovníků.  Nejkrásnější místo pro vodní sporty v Arcachonu vás přivitá prostorným, 100 m² rozlehlým zázemím s kabinkami na převléknutí a sprchami, kde ze sebe můžete smýt mořskou sůl.

Druhy vodních sportů / všechno vybavení pouze pro vaši skupinu – pronájem na 4 hodiny:

 • Vodní skútr
 • Fly Board (létání nad vodou)
 • Fly Blade
 • Paddleboarding (surfování s pádlem)
 • Fly Fish (muškaření)
 • Několik druhů nafukovacích kruhů/plavidel

Tato základna pro vodní sporty se nachází 8km příjemnou procházkou po pláži od hotelu.

VÝLET DO VINAŘSTVÍ V BORDEAUX S OCHUTNÁVKOU VÍNA

Objevte podzemní sklepy a tajemství výroby vína ve vinařském regionu Bordeaux. Po cestě klimatizovaným autobusem do prestižních vinařství v oblastech původu Saint-Emillion či Mèdoc se můžete kochat vzrušujícími rozhledy do krajiny. Sestupte do starobylých sklípků, kde uvidíte dubové sudy vybraných vín, a poté se projdete po obrovských vinicích. Rozmazlete svoje chuťové buňky skvělými víny při degustaci a získejte fascinující náhled do jemných chutí vína a pečlivého procesu výroby.

 • Dva vinné zámečky, včetně ochutnávky
 • Objevte historii a dědictví vinařské tradice v Bordeaux s vaším průvodcem
 • Prozkoumejte vinařské oblasti jako je Médoc, St Emilion a Sauternes
 • Prohlédněte si sklepení a projděte se po vinicích v některých z nejstarších vinařství v Bordeaux
 • Ochutnejte vína a získejte náhled do jemných odstínů jejich chutě

PROHLÍDKA MĚSTA BORDEAUX S PRŮVODCEM

1. VARIANTA – PĚŠÍ PROHLÍDKA PRO LABUŽNÍKY

Tato prohlídka se zaměřuje na vychutnávání bohatých příchutí města Bordeaux, zatímco se projdeme kolem historických a scénických míst, které propojí naše ochutnávky.

 • navštivte jeden z nejstarších a nejproslulejších obchodů se sýrem v Bordeaux, zajděte do jejich sýrových jeskyníumístěných v kamennem obložených sklepeních z XV. století
 • navštivte světově proslulou společnost známou svým vzkříšením canelédezertu, který obvykle připravovaly jeptišky pro děti
 • ukončete prohlídku skvělou ochutnávkou vína. Výstavní vinný bar vás přivítá ve sluncem zalitém dvoře, kde ochutnáme tři jedinečná vína z Bordeaux vybraná speciálně pro nás a představená jejich odborníkem.

2. MOŽNOST – PĚŠÍ PROHLÍDKA BORDEAUX S PRŮVODCEM

Tato prohlídka vám předvede všechna nejznámější místa v Bordeaux. Během prohlídky navštívíte Hlavní divadlo, které se nachází v srdci centra města; památník Girondistů a jeho fontána, která byla během 2. světové války určená do šrotu; čtvrť Allée de Tourny a její role v architektuře tohoto města v 18. století; Náměstí Bourse, které bylo postaveno na začátku 18. století králem Ludvikem XV. jako královské náměstí a ulice St. Catherine, která je “hlavní tepnou” již od římských časů. Tato pěší prohlídka je přibližně 3km (2 míle) dlouhá, trvá dvě hodiny, a vede po dlážděných, rovných chodnících. Nejsou v ní žádné kopce.

 

Mám zájem o zaslání více informací