Aktivity v Cascais

VODNÍ SPORTY

Místní pobřeží nabízí skvělé prostředí pro vodní sporty jako je plachtění, windsurfing, surfování, kitesurfing a vodní lyžování. To jsou jen některé z mnoha druhů sportů, kterým se můžete podél pobřeží oddávat. Věhlasná pláž Cascais, která je pouhých 250 m od hotelu, nabízí mnoho příležitostí si je užít – je zde škola surfování, paddleboarding, mořské kajaky, škola kitesurfingu (surfování s padákem), plachtění, vodní lyžování, či dobrodružné potápění.

PADDLEBOARDING

Paddleboarding neboli surfování s pádlem je jedním z nejžhavějších vodních sportů současné doby. Důvodem je snadnost jeho osvojení a skvělé zážitky. Paddleboarding se často zkracuje jako SUP neboli Stand-up Paddleboarding (paddleboardig ve stoje) a velmi rychle se stal populárním sportem, který zkouší mnoho lidí včetně celebrit. Tato nová, snadná aktivita nabízí hodně zábavy u vody.
Pobřeží Cascais nabízí skvělé podmínky pro poklidné pádlování na prkně. Můžete nerušeně pádlovat podél jeho úžasně čistých plážích s bílým pískem a čistou vodou a užívat si pohled na jeho skalnaté a rozmanité pobřeží. Na těchto plavbách si místní scenérii prohlédnete ze zcela jiného úhlu, uvidíte mnoho různých druhů ryb, které se u pobřeží vyskytují a zpozorujete na skalách mořské ptáky – je to vskutku dechberoucí… 2-hodinová SUP plavba z Cascais vás zavede až k Palácio dos Condes de Castro Guimarães. Ze zálivu Cascais zamíříte do Farol De Santa Marta, kde se vypravíte do přírodní laguny. Odtud se vydáte k paláci, přičemž nejprve proplujete pod nádherným mostem a dostanete se přímo na pláž, kde si chvíli odpočinete před zpáteční cestou. Ti, kdo si nechtějí vyzkoušet paddleboarding se mohou připojit ke skupině na mořských kajacích.

 

PLAVBA NA SOUKROMÉM KATAMARÁNU DO LISABONU

V rámci této půldenní pobřežní plavby z Cascais do Lisabonu poplujete podél dechberoucího pobřeží Portugalska na palubě soukromého katamaránu. Můžete si vybrat, zda se necháte vyhřávat slunečními paprsky na palubě či zda si neskočíte zaplavat do Atlantiku poblíž Lisabonu či krásného pobřeží u Estoril. Tato plavba může také zahrnovat oběd ve stylu BBQ se spoustou osvěžujících nápojů. Nechte své starosti daleko za sebou a užijte si skvělý den na moři. Plavba začíná v přístavu Cascais / asi 25 minut pěknou procházkou od hotelu/ kde na vás bude čekat katamarán, jež vás odveze do Lisabonu. Plavba trvá přibližně 2 – 4 hodiny. Před připlutím do Lisabonu / Doca de Sto. Amaro/ budete mít příležitost spatřit krásy města z jiné perspektivy.

PROHLÍDKA LISABONU VE STYLOVÉ TRAMVAJI S PRŮVODCEM

Tato prohlídka vám nabízí jedinečný způsob jak shlédnout všechna hlavní lákadla ve středu Lisabonu. Rodilí průvodci vám poskytnou náhled do Lisabonského životního stylu, historie a kultury, včetně šikovných tipů. Zlatým hřebem návštěvy v Lisabonu je jízda tramvají číslo 28. Tato příjemná tramvajová trasa projíždí mnohými z nejkrásnějších čtvrtí Lisabonu, a to včetně čtvrtí Baixa, Graça, Alfama a Estrela, ale většina návštěvníků na tramvaj nasedá, aby se vyvezla do prudkého kopce ze čtvrti Baixa až ke hradu a čtvrti Alfama.
Vzhledem k náročné trase jsou pouze klasické tramvaje Remodelado, původně uvedené do provozu ve 30. letech, schopné poradit si s prudkým stoupáním a ostrými zatáčkami. Tyto tramvaje (jež by v každém jiném městě již byly v muzeu) jsou nedílnou součástí Lisabonské veřejné dopravy a jízda tramvají číslo 28 je jedním ze zlatých hřebů návštěvy tohoto města!!!!

PROHLÍDKA MĚSTA SINTRA S PRŮVODCEM

Sintra je malebné portugalské město, které je usazené uprostřed borovicemi porostlých kopců pohoří Serra de Sintra. Sintra nabízí více než 10 národních památek, mezi něž patří zdobené paláce, starobylé ruiny a dekorativní domy. Z hotelu v Cascais trvá cesta do Sintry přibližně 20 minut. Prohlídka zahrnuje památky v Sintře, prohlídku města a Cabo da Roca – nejzápadnějšího bodu v Evropě.

Další venkovní aktivity:

  • PROHLÍDKY NA KOLE
  • PROHLÍDKY NA SEGWAY
  • ČTYŘKOLKY
  • POZOROVÁNÍ DELFÍNŮ
  • PLAVBA NA RYBÁŘSKÉ LODI

 

Mám zájem o zaslání více informací