Aktivity na Lago Di Garda

KAŇONOVÁNÍ – KAŇON JOHANNA

Kaňonování je nezapomenutelný zážitek. Není to jen vodní sport – je to dobrodružství, je to příroda, je to zábava!

Jezero Garda je známé svým skvělým kaňonováním a širokým výběrem exkurzí. Pro vaši skupinu doporučujeme začátečnickou túru. Jedná se o velmi příjemnou a rozmanitou exkurzi se spoustou skoků, skluzů a abseilingu pod průzračnými vodopády v hlubokém kaňonu s úžasnými skalními formacemi. Vezme vám to dech. Exkurze trvá 4 hodiny. Maximální počet lidí ve skupině je 23.

Žádné předchozí zkušenosti nejsou nutné. Je to rozhodně nezapomenutelný zážitek pro všechny!

Dostanete:
• Kompletní vybavení (neoprénové obleky a ponožky – plovák – helmu – popruh pro šplhání)
• Neoprénové obleky a ponožky jsou vyprané, dezinfikované a vysušené po každém použití
• Profesionální IFMGA alpští horští průvodci

VÝLET NA MONTE BALDO – PĚŠÍ PROCHÁZKA

Chůze je jednoduchý a přirozený pohyb; chůze v horách v blízkém kontaktu s přírodou je jednou z nejlepších aktivit, kterou můžete udělat pro své tělo a mysl. Netřeba dodávat, že od svých břehů až po vrchol hory Baldo nabízí jezero Garda nepřeberné množství variant pro váš itinerář a trasy různé délky, které jsou vhodné pro všechny úrovně fyzické zdatnosti.

Lanovka vás může vyvézt z Malcesine až na Tratto Spino na samotném vrcholu hory Baldo. Jsou zde také krátké procházky a trasy, během kterých se můžete zastavit na různých zajímavých místech a odpočinout si nedaleko od stanice lanovky. Je to skvělý způsob relaxace a útěku od vaší každodenní rutiny.

Stezka Ventrar

Je to jedna z nejkrásnějších stezek v této oblasti, která vede od Tratto Spino podél Prai. Trasa Ventrar je pokladem pro botanisty a je proslulá a ceněná jako jedna z nejkrásnějších v Evropě.

Samotná procházka je krátká a snadná. Je 5 km dlouhá a celkový výškový rozdíl je 500 m.

ADRENALINOVÉ SKALNÍ DOBRODRUŽSTVÍ – VIA FERRATA

Via Ferrata je dopředu připravená trasa na stěně hory s kompletním vybavením. Tyto trasy vyžadují speciální vybavení – úvazek, bezpečnostní sadu pro šplhání po trase a přilbu. S vaší skupinou tam celou dobu bude přítomen alpský horský průvodce.

Námi doporučená via ferrata na jezeře Garda je vhodná pro účastníky s různým stupněm horolezeckých dovedností, a to i pro začátečníky. Je to nejspíše jedna z nejlepších tras středně těžké úrovně. Vede skrze hluboký kaňon se strmými stěnami a divokým lesem. Celá trasa nahoru je vybavená zajištěnými lany, a stupy vám pomohou v náročnějších místech. Budete mít i možnost přejít po lanových mostech vysoko nad lesem. Krásné dobrodružství v kouzelné oblasti a se zajištěním bezpečnosti od alpských horských průvodců.

 

VÝLET NA MONTE BALDO


(SJEZD NA HORSKÝCH KOLECH)

Ráj všech kolařů u jezera Garda! Italská oblast kolem jezera Garda nabízí nespočet míst pro výlety po cestách i mimo cesty. Ideálním tipem pro váš výlet je Monte Baldo – na místo se dopravíte pomocí lanovky, která staví v Malcesine. Odtud sjedete dolů z kopce úžasným, vzrušujícím terénem.

PRO MÉNĚ AKTIVNÍ – túra na vrcholu Monte Baldo – Lanovkou na Monte Baldo, pěší túra kolem vrcholu s úžasnými rozhledy a návrat dolů lanovkou.

 

 

VÝLET NA LODI – ISOLA DEL GARDA A OCHUTNÁVKA VÍN

Výlet na lodi k Isola del Garda ve vás zanechá kouzelný pocit, jako byste navštívili vzdálený svět, který už neexistuje. Je to malý, skalnatý ostrov, dostupný pouze malou lodí a s návštěvními hodinami povolenými rodinou šlechticů, kteří tam stále žijí. Park má bohatou zeleň: italskou zahradu, anglickou zahradu a jednu část, která je divoká. V srdci ostrova stojí majestátní benátská vila gotického stylu. Vilu můžete obdivovat už při připlouvání po jezeře; má prvky podobné Dóžecímu paláci v Benátkách. Na ostrově Garda se vylodíme na dvouhodinovou prohlídku, při které odhalíme tajemství tohoto kouzelného místa. Z důvodu bezpečnosti jsou všechny exkurze pořádány pouze za příznivého počasí. Itinerář se v závislosti na počasí může změnit.

VÝLET DO VERONY

KRÁTKÁ PĚŠÍ PROHLÍDKA S PRŮVODCEM. Verona, krásné město 20 kilometrů od jižního cípu jezera Garda. Je to jedno z největších měst v této oblasti, proslulé díky tragédii od Shakespeara – Romeo a Julie. Verona opravdu stojí za návštěvu, a to nejen kvůli Casa di Giulietta s Juliiným balkónem. Samotné centrum města je nádherné, elegantní a upravené, plné nákupních příležitostí. Kromě toho spatříte mnoho stylových, elegantních monumentů – například Arena di Verona, což je podle rozměrů třetí největší amfiteátr na světě.

Návštěvu Verony zakončíme v jedné ze stylových restaurací v centru města.

OCHUTNÁVKY VÍNA A LEKCE VAŘENÍ

Prohlídka vás zavede do světa vína a poví vám o úžasné oblasti, kterou je vinařská oblast kolem jezera Garda. Během ochutnávek vína zažijete skvělou zábavu a na vlastní oči uvidíte, co to znamená vyrábět víno. Navštívíte vinařství Tenute SalvaTerra, které se nachází v sadu jedné z nejprestižnějších historických vil ze šestnáctého století ve Valpoicella: Villa Giona, obklopená cypřiši, olivovníky, kamennými zdmi a vinicemi na úpatí jedné z nejkrásnějších vesnic celé historické Valpolicelly – Castelrotto. Pak budete mít možnost dozvědět se tajemství italské kuchyně během praktické lekce vaření přímo ve vinařství. Pod dohledem zkušeného a zapáleného místního italského šéfkuchaře doslova strčíte ruce do mouky a připravíte domácí těstoviny a sladké dezerty. Užijte si tuto skvělou lekci s domáckou atmosférou, kterou zakončíte společným jídlem a ochutnávkou místních Valpolicellských vín. Je to skvělý způsob, jak zažít italský oběd!

NÁVŠTĚVA SLAVNÝCH TERMÁLNÍCH LÁZNÍ AQUARIA V SIRMIONE

V krásném středověkém městě plném historie, které Catullus vychvaloval jako “Perlu jezera Garda”, leží Aquaria, termální lázně Terme di Sirmione. Je to oáza zdraví uprostřed velkého parku – místo, kde se můžete ponořit do zážitků intenzivního potěšění po celý rok, během dne či večer. Můžete střídat smyslové prožitky v termální vodě, páře a horku s luxusními osobními kúrami.
Lázně mají více než 10,000 čtverečních metrů prostoru, z nichž 700 metrů obsahuje termální vodu v bazénech, hydromasážích, perlivých koupelích, saunách, parních koupelích a smyslových sprchách. Siřičitá voda, bohatá na minerální soli a mikronutrienty, obsahuje chlorid sodný, bromid sodný a jodid sodný, které jsou zásadní pro zdraví kůže a celého těla po celý rok.

Její teplota se drží mezi 34 a 36 stupni, což umožňuje návštěvníkům plavat ve venkovních bazénech i v zimě. Exfoliační schopnosti vody pomohou s přípravou kůže na letní opalování.

 

Mám zájem o zaslání více informací