Aktivity – jezero Bled

DOBRODRUŽSTVÍ NA DIVOKÉ VODĚ – ŘEKA SOČ

Dopřejte si útěk k aktivnímu odpočinku v malebném světě Julských Alp, Národního parku Triglav a smaragdově zelené řeky Soča! Strhne vás tohle neuvěřitelné aktivní dobrodružství, které dělá z řeky Soča jednu z nejoblíbenějších outdoorových destinací v Evropě. Řeka Soča je skvělá oblast pro rozmanité vodní sporty, zatímco tůně a klidnější místa na řece vybízejí k odpočinku a rybaření. Vodní sporty v údolí Soča – kajak, rafting, kaňoning.

Rafting v údolí Soča je jedním z těch aktivních zážitků, které si nesmíte nechat uniknout. Nejpopulárnější trasou na řece Soča je 10-tikilometrová jízda, která vede od mostu u Log Čezsoški, v těsné blízkosti vodopádu Boka, až do Trnovo ob Soči. První mírné peřeje na řece Soča projedete s průvodcem, a pak budou následovat náročnější části řeky. 

Rafting na řece Soča trvá 2–3 hodiny. Není nutné mít žádné speciální schopnosti, kromě plavání.

ZIPLINE DOBRODRUŽSTVÍ – ÚDOLÍ SOČA

Proleťte se oblohou na této vzrušující zipline exkurzi skrze neposkvrněné slovinské údolí Soča. Tato 3-hodinová prohlídka, během které urazíte vzdálenost 1,9 míle (3 km) a která je umístěná na 5 lanech 656 stop (200 metrů) nad zemí, je skvělá pro milovníky přírody a nadšence pro dobrodružství. Nadechněte se čerstvého horského vzduchu po cestě skrze zalesněné údolí a zachyťte neuvěřitelné pohledy na Julské Alpy a více!

Vaše vzrušující vzdušné dobrodružství začne téměř jednu míli (1500 metrů) na mořem v údolí mezi horami Kanin a Rombon. Než se spustíte dolů po kabelu, dostane se vám krátké lekce bezpečnosti, nasadíte si ochranné vybavení a připnete se na start skoro 2,5 hodinového okruhu po nejdelší zipline ve střední Evropě. Budete postupně plachtit dolů po pěti trasách, z nichž každá je více než 0,3 míle dlouhá (500 metrů), skrze drsné alpské údolí. Dosáhnete rychlosti až 37 mil za hodinu (60 kilometrů v hodině)!

JÍZDA LANOVKOU NA VOGEL

Chcete-li vystoupat do výšek, odkud se budete moci kochat nádhernými pohledy na hory a počáteční místa prohlídek, a chcete-li se tam dostat snadno a pohodlně, pak je pro vás skvělou volbou jízda lanovkou na Vogel. Lyžařské centrum Vogel je možné navštívit pomocí lanovky. Jedná se o zážitek, který si nesmíte nechat ujít – lanovka návštěvníky vyveze od jezera Bohinj (569m) k lyžařskému centru Vogel (1533m) za pouhé 3-4 minuty. Je to perfektní místo, odkud se můžete rozhlédnout po okolních horách a jezeře.

ALPSKÝ OKRUH – ÚDOLÍ BOHINJ

Prožijte krásný den s nádhernými rozhledy v Julských Alpách. Okruh začíná ve městečku Bovec. Navštivte největší zařízení pro skoky na lyžích na světě v údolí Planica. Nenechte si ujít návštěvu scénického jezera Bled s dechberoucími výhledy na ostrov uprostřed jezera a malebné jezero Bohinj, obklopené úchvatnými alpskými vrcholky Národního Parku Triglav. Na cestě zpět také zažijete technický div – jízdu historickým vlakem zpět do údolí Soča.

Během okruhu budete mít možnost projet soutěskou Predel na krátkou zastávku v Itálii a pak se vrátíte do Slovinska a zastavíte se v údolí Planica. Pak budete pokračovat přes lyžařský rezort Kranjska gora a dorazíte do Bled Vintgar. Snadná procházka přes přírodní roklinu vytvořenou řekou Radovna v poslední době ledové vám nabídne nádherný pohled na sílu vody – kaskády, vodopády a křišťálově čistá voda plná pstruhů. Pak bude prohlídka pokračovat do hradu Bled. Tato více než 1000 let stará pevnost na vrcholu útesu nabízí neuvěřitelný rozhled po alpské krajině. Po odjezdu z hradu Bled bude prohlídka pokračovat skrze údolí Bohinj. To je zasazené v srdci Národní parku Triglav a je centrem neposkvrněné přírody, krásných hor a ledovcového jezera. Zastávka u břehu vám poskytne krásný pohled na Triglav (nejvyšší hora), kostel Sv. Jana Křtitele a jeho fresky. Poté nastoupíme do vlaku, který nás převeze na druhou stranu Bohinjských hor, zpět do údolí Soča a městečka Bovec.

Mám zájem o zaslání více informací