Aktivity v Benátkách

PROHLÍDKA MĚSTA

Prohlídka těch nejzajímavějších míst v Benátkých, které prostě musíte jednou za život vidět. To nej je náměstí sv. Marka, bývalého politického centra Benátské republiky, které nabízí mnoho slavných budov: Dóžecí Palác Dogů, the Bridge of Sighs, Knihovnu Marciana, Bell Tower, Hodinovou věž a další. A samozřejmě baziliku svatého Marka, 900 let starý zázrak architektury. Stavba jedinečná pro své zlaté byzantské a středověké mozaiky, mramorové traverzy a bujné středověké kopule. Vyniká více než 4000 m2 mozaik, klenoty z východu a 500 sloupy ze 3. století. Po té co projdete náměstím, Vám Benátky nabídnou úzké klidné uličky bez automobilů, plné unikátní ar. Prohlídku ukončíte v rušném sousedství Rialto, jakmile bude obchodní centrum v Benátkách. Překročíte slavný most, nejstarší nad kanálem Grand Canal a prozkoumejte rušné okolí nejlepšího trhu s čerstvými výrobky ve městě.

KREATIVNÍ DÍLNA

Zdobení masek / Jedinečné kreativní lekce s profesionálními umělci. Každý účastník bude mít možnost si vytvořit vlastní masku – typický benátský suvenýr.

Skupina bude v případě potřeby rozdělena na dvě části. Jedna část navštíví známý ateliér s kostýmy a druhá bude vyrábět masku v dílně. Poté se skupinky vystřídají. Obě aktivity budou trvat přibližně 4 hodiny.

 

PROJÍŽĎKA V TRADIČNÍ GONDOLE

Abyste odhalili tajemství záhadných Benátek, musíte je zažít tak, jako je už přes tisíc let prožívají Benátčané. Nikdo nezná Benátky tak dobře jako gondoliéři, kteří se plaví po vodách tohoto nádherného souostroví již po staletí. Neexistuje lepší způsob, jak poznat Benátky, než prostřednictvím mistrů prastarého cechu gondoliérů, kteří vám svůj svět Benátek barvitě vylíčí pomocí svého vypravěčského talentu.

VEČERNÍ KULTURA – TEATRO LA FENICE DE VENEZIA

Teatro La Fenice je operní divadlo v Benátkách. Jedná se o jednu z „nejslavnějších a nejprestižnějších scén v historii italského divadla“, stejně jako celé Evropy. Obzvláště v 19. století se v La Fenice uskutečnilo mnoho slavných operních premiér, při kterých byla představena díla některých z významných skladatelů bel canto—Rossiniho, Belliniho, Donizettiho a Verdiho.

 

Mám zájem o zaslání více informací