Aktivity v Portu

PROHLÍDKA HISTORICKÉHO CENTRA S PRŮVODCEM

Během prohlídky okouzlujícího historického Porta objevíte jeho Staré Město s hradbami, mosty, parky, mnoha náměstími, nábřežní čtvrtí Ribeira, horním městem, atd. Projdete se historií, uslyšíte mnoho zábavných historek, vše, co byste měli vědět o portském víně, a drby o tomto skvělém městě.

Profesionální průvodce vám ukáže: Avenida dos Aliados, románskou část města, knihovnu Harryho Pottera, Věž Clerigos, židovskou čtvrť, Miradouros, vlakové nádraží Sao Bento, Středověké město, Ribeira (nábřežní čtvrť)

PORTO Z LANOVKY – během prohlídky

Výstavba lanovky Gaia začala v březnu 2009 a dva roky poté začal její veřejný provoz – v dubnu 2011. Lanovka se stala turistickou atrakcí a udržitelným způsobem dopravy, který spojuje promenádu na nábřeží Gaia s horním patrem mostu Ludvíka I. přes řeku Douro poblíž stanice metra Jardim do Morro a belvederu klášterního kostela Serra do Pilar.

 

VINNÉ SKLÍPKY TAYLOR´S 1962

Portské vinné sklípky Taylor jsou v srdci historické oblasti Vila Nova de Gaia, přes řeku od starého městského centra Oporto. Sklípky jsou 300 let staré, ale nedávno prošly renovací, během níž bylo přidáno moderní, inovativní muzeum. Skvělá atrakce se tak stala ještě lepší! Zde se dozvíte podrobnosti o historii portského vína, porovnáte, jak bylo vyráběno v začátcích a jak je vyráběno nyní, jak bylo přiváženo do Porta ke zrání a pak posíláno do Velké Británie. Zde si také užijete ochutnávku vína na terase s úžasným výhledem na město Porto. Do ulice Rua do Choupelo se budete muset vyšplhat trochu do kopce, ale stojí to za námahu! Sklípky jsou dlouhé, chladné a temné. Jejich tlusté kamenné zdi a vysoké stropy brání teplému vzduchu, aby se zde držel a urdžují zde po celý rok stejnou teplotu. Díky tomu vína zrají pomalu a postupně získávají lahodné, komplexní příchutě a aroma.

Soukromá prohlídka s degustací pro vaši skupinu. Během prohlídky budete mít příležitost dozvědět se něco o fascinující historii portského vína a Taylor´s, což je jedna z nejstarších společností v Portu.

KAŇONOVÁNÍ – OPORTO

Kaňonování v Oportu je vzrušující a zábavný zážitek, na který nezapomenete. Můžete si zaplavat v průzračných jezírkách, skákat z balvanů, sklouznout se po přírodních tobogánech, slaňovat se či se projet na zipline. Ponoříte se do magického prostředí mezi balvany, nádhernými vodopády a křišťálovou vodou. Portugalsko má klima, díky kterému je tato aktivita ještě příjemnější.  Pokud je to pro vás první podobný zážitek, nestrachujte se, je to snadnější, než se zdá. Váš průvodce se postará o vaši bezpečnost a zajistí, že si celou cestu skrze kaňon užijete. Připomínáme, že skoky, jízda na zipline a skluzavky nejsou povinné. Můžete se rozhodnout, co chcete dělat, podle svých schopností a nálady. V každém případě tu získáte nezapomenutelné vzpomínky.

LEZENÍ PO SKALÁCH

Pokud v Portu trávíte několik dní a budete si chtít bez velkých cavyků vylézt po některých z nejlepších horolezeckých trasách, či pokud si tento sport chcete jen tak zkusit, je tu pro vás ta pravá příležitost. Zkušení průvodci vás pomohou s trasami zvolenými podle vaší úrovně schopností a očekávání.

RAFTING

Rio Paiva – Nejlepší řeka pro divokou vodu v Portugalsku.

Mám zájem o zaslání více informací