Aktivity v Miláně

NÁVŠTĚVA JEZERA MAGGIORE A PLAVBA NA LODI

Porozhlédněte se v populárním městečku Stresa a po nádherných ostrovech jezera Maggiore. Toto jezero, zasazené v krásné italské Jezerní oblasti pouhou hodinu a půl od Milána, je obklopené majestátními Alpami a má jedny z nejkrásnějších zahrad v Itálii. Poté, co si užijete volný čas na nakupování v městečku Stresa, nasednete na loď a vydáte se na scénickou plavbu po jezeře. Součástí je i prohlídka Borromeanských ostrovů – Isola Madre, Isola dei Pescatori a Isola Bella.  Jezero Maggiore, které leží na hranici Piedmontu, Lombardie a Švýcarska, je druhým největším jezerem v Itálii.
Navštívíte také městečko Stresa – tiché, zajímavé městečko s tradiční kuchyní.

ZIPLINE NA JEZEŘE MAGGIORE

Úžasný zážitek na laně v jednom z nejkrásnějších koutů světa. Ponořte se do zelené krajiny Terre Alte (Vysočiny), spatřete jezero Maggiore a proleťte se zcela bezpečně rychlostí více než 120km/h (75 mph), při které získáte zcela nové prožitky a budete závodit s větrem. Ocelové lano dlouhé 1,850 m (2,020 yardů), výškový sestup 350 m (380 yardů), 90 vteřin naprostého vzrušení – budete se cítit jako jestřáb vrhající se střemhlav dolů. Výlet začíná v Pian d’Arla, odkud dorazíte do Alpe Segletta v nádherném údolí Intrasca, které obklopuje břeh jezera Maggiore v oblasti Piedmonte. Po zaparkování a předání postroje vás odveze pohodlný autobus nahoru ke startovací pozici… Připnete se, 3 – 2 – 1, a letíte!

CASA FERRARI

Objevte místo, kde se zrodila legenda Scuderia Ferrari! Uvidíte původní dílnu, kde bylo vyrobeno první auto s logem vzpínajícího se koně. Prohlédnete si muzeum, kde na vás budou čekat další klasické a moderní modely Ferrari. Pak se potěšíte nákupem v obchodě Ferrari ve vesnici Fidenza, kde najdete zboží se značkou Ferrari za výhodné ceny. Výlet z Milána do Casa Ferrari je ideální způsob, jak si splnit sny o sportovních autech, ať už jste příznivcem Formule 1, nadšencem do automobilů, či se budete chtít vyfotit u jednoho ze slavných aut Ferrari.

Muzeum Ferrari se rozprostírá na asi 1,000 čtverečních metrech, věnovaným těmto proslulým automobilům. Nabídne vám pohled do oslnivé historie těchto luxusních vozů. Budete mít možnost vyzkoušet si simulátory Formule 1 a zjistit, jaké to je být závodním řidičem. Budete mít spoustu času na obdivování prvních aut Formule 1, silničních vozů a sportovních prototypů. Sbírka trofejí, fotografií a upomínkových předmětů vás provede historií této značky.

PROHLÍDKA CENTRA MILÁNA S PRŮVODCEM

Prohlédněte si ty největší atrakce města během pěší prohlídky s průvodcem. Navštivte s ním Duomo di Milano, největší kostel v Itálii, a nechte se unést ‘Poslední večeři’. Objevte slavná milánská náměstí, projděte se po módní čtvrti a nahlédněte na místa, která mají v oblibě obyvatelé Milána.

PROHLÍDKA CENTRA MILÁNA NA SEGWAYÍCH

Můžete si také zvolit soukromou prohlídku sestavenou dle vašich přání. Níže uvádíme některá z míst, které je možné navštívit:
Přijedeme na piazza Duomo, náměstí, jehož dominantou je katedrála Duomo a jehož střed zdobí jezdecký pomník Vittoria Emanuela II. Poté, co přejdeme Galleria Vittorio Emanuele II (“Milánská pasáž”), dorazíme na Piazza della Scala, kde spatříte Palazzo Marino a Teatro alla Scala, kterému se také říká “Chrám zázraků”. Skupinová prohlídka pak pokračuje v západní části historického centra, kde uvidíte piazza Santa Maria delle Grazie, náměstí slavné pro svůj kostel a Poslední večeři od Leonarda Da Vinciho. Poté přejedeme Parco Sempione a Arco della Pace, jeden z neoklasicistních památníků v Miláně, a přijedeme do nejnovější čtvrti města – Porta Nuova.

Jednou z nejzajímavějších částí čtvrti Porta Nuova je piazza Gae Aulenti a krásné mrakodrapy.

Poté se vrátíme ke Castello Sforzesco, což je jeden z významných symbolů Milána a jeho historie, kde v současnosti sídlí důležité kulturní instituce a turistické atrakce. Jedná se o jeden z největších hradů v Evropě.

 

 

Mám zájem o zaslání více informací