Aktivity v Budapešti

NÁVŠTĚVA ZNÁMÝCH SZÉCHENYI LÁZNÍ V SRDCI BUDAPEŠTĚ

Navštivte jedny z nejznámějších termálních lázní ve městě s přednostním vstupem do krásných barokních lázní Széchenyi. Zažijete kulturu maďarského koupání z první ruky a budete mít možnost zažít relax přímo s místními. Lázně jsou otevřené po celý rok, venkovní a vnitřní bazény nabízejí širokou škálu teplot termálních vod.

PANORAMATICKÁ PLAVBA PO DUNAJI S VEČEŘÍ

Po té pokračujte od paláce na palubu rekreační lodi a zažijte Budapešť z jiné perspektivy.  Z paluby budete mít možnost vidět mnoho historických lokalit jak v Budě tak v Pestu, které jsou v noci nádherně osvětlené a zpříjemní Vám Vaši stylovou večeři na lodi. Můžete se těšit na památky –  Řetězový most, Parlament Parlament Gellertova louka a Budínský zámek s Rybářskou baštou na vrcholu kopců Buda. Pokud rezervujete plavbu pouze s nápoji, můžete si vychutnat krásnou noční panorama, popíjet na sklenici šampaňského a pak si vychutnat další sklenku nealko nápoje, vína nebo piva.

NÁVŠTĚVA BUDOVY MAĎARSKÉHO PARLAMENTU A KORUNOVAČNÍ KLENOTY

Maďarský parlament je třetí největší budovou Parlamentu na světě. Budova parlamentu, nádherný příklad novogotické architektury (i když vykazuje renesanční a barokní charaktery), je starší než 100 let. V osmdesátých letech 20. století proběhlo otevřené výběrové řízení na návrh budovy Parlamentu. Stavba založená na vítězném plánu začala v roce 1885 a budova byla slavnostně otevřena na 1000. výročí založení Maďarska v roce 1896 a dokončena v roce 1902. Prohlídky Parlamentu s průvodcem jsou možné pouze tehdy, když se nekoná národní shromáždění.

NÁVŠTĚVA VELKÉ TRŽNICE

Velká tržnice (Nagycsarnok) postavená v roce 1897 je nejkrásnější ze všech budapešťských tržnic. A tržnice je nejen veliká, ale také  jde o pozoruhodné místo z mnoha jiných aspektů.  Nacházá se 5 minut pěšky od centra města. Pokud milujete čerstvé zboží, rádi pozorujete lidi, nakupujete nebo jen navštěvujete úžasná místa, velkou tržnici si zmilujete. Bez ohledu na to, zda je slunečno či prší, je Velká tržnice skvělou volbou a určitě jednou z TOP atrakcí v Budapešti.

PŘEDSTAVENÍ VE STÁTNÍ OPEŘE

Státní opera v Budapešti je hodnocená jako jedna z nejkrásnějších novorenesančních budov v Evropě. Když byla otevřeno v roce 1884, město sdílelo administrativní povinnosti Rakousko-Uherska s Vídní. Ve skutečnosti si císař Franz Josef pohlídal stavbu i design. Budapešťská opera je považována za jednu z nejlepších operních domů na světě, pokud jde o její akustiku, a má sál kapacitu 1200 osob. Dle měření provedených skupinou mezinárodních odborníků na akustiku má třetí nejlepší akustiku na světě, po La Scale v Miláně a Pařížské Opeře.

Každoročně je zde vystoupení každý den a program je více než zajímavý pro široké publikum.

 

Mám zájem o zaslání více informací