Aktivity v Rejkjavíku

JEDNODENNÍ VÝLET – KLASICKÝ ZLATÝ OKRUH

 

ELEKTRÁRNA NESJAVELLIR & THINGVELLIR, NEJSTARŠÍ FUNKČNÍ PARLAMENT NA SVĚTĚ & HORKÉ PRAMENY GEYSIR A STROKKUR & VODOPÁD GULFOSS

Tato populární exkurze vám předvede některé z nejznámějších historických a přírodních divů na Islandu. Mezi tři hlavní zastávky na cestě patří Národní park Thingvellir, vodopád Gullfoss (což znamená „Zlaté vodopády“) a geotermálně aktivní údolí Haukadalur, ve kterém se nachází gejzíry Geysir a Strokkur.

Také navštívíte kostel Skalholt, starobylé sídlo islanských biskupů. Po cestě zpět do Rejkjavíku projedete skrze úrodnou zemědělskou oblast do okouzlující vesničky Hveragerdi.

POZOROVÁNÍ VELRYB O PŮLNOCI /PŘÍPADNĚ POZOROVÁNÍ ODPOLEDNE

Vskutku jedinečným zážitkem je pozorování velryb za magického svitu půlnočního slunce. Exkurze začíná zastávkou na molu ve starém přístavu v centru Rejkjavíku. Průvodce se s vámi setká v Centru pro pozorování velryb, které se nachází na palubě staré rybářské lodě trvale zakotvené u mola. Před prohlídkou či po ní můžete shlédnout multimediální show, která zahrnuje fotografie, videa a fakta o velrybách a mořských tvorech. Mystické půlnoční slunce a příroda kolem zátoky vám zajistí jedinečný zážitek s divokou přírodou.

Exkurze za svitu půlnočního slunce je ideální způsob, jak zakončit rušný den či jak nastartovat zábavnou noc ve městě. V salónku lodě vám navíc živě zazpívá trubadúr. Jelikož velryby nikdy úplně nespí, můžete očekávat, že i během noční exkurze spatříte vráskavce minke, bělonosé delfíny, sviňuchy obecné a keporkaky, které byste spatřili na prohlídkách během dne. Aby byl váš zažitek ještě unikátnější, vypneme motory lodě, abyste slyšeli uklidňující zvuk vody, velryb a ptáků.

RAFTING NA DIVOKÉ ARKTICKÉ VODĚ

Jednodenní exkurze za raftingem na řece Hvítá, která je součástí zlatého okruhu a nedaleko od horkých pramenů Geysir a vodopádu Gullfoss.

Řeka Hvítá je krásná, aktivní řeka nacházející se o něco více než hodinu jízdy od Rejkjavíku. Už více než 20 let patří výlety za raftingem na divoké vodě, River Fun, mezi nejoblíbenější adrenalinové aktivity jak pro domácí, tak zahraniční návštěvníky. Na řece Hvítá vám rafting poskytne vyvážený mix poklidných kaňonů a divokých vln a peřejí a máte zaručeno, že si odvezete krásné vzpomínky. Po řece urazíme 7 kilometrů a v polovině trasy v kaňonu Brúarhlöð si mohou návštěvníci skočit z útesu do řeky.

3-4 hodiny na divoké vodě

KOMBINACE S JÍZDOU NA KONI

Výlet začíná na farmě Vellir v Ölfusu, kde strávíme první část dne jízdou na koni. Tato prohlídka vám dá možnost zažít islandskou přírodu a seznámit se s unikátním islandským koněm. My zajistíme veškeré nutné vybavení a přátelské koně, kteří jsou vhodní pro vaši úroveň jezdeckých schopností. Je to zcela neobvyklý způsob, jak objevovat islanskou krajinu! Po obědě vás vyzvedneme a odvezeme na raftingové dobrodružství na nejpopulárnější islandské řece Hvítá. Díky kombinaci přírody a akčních zážitků si užijete skvělý den!

NÁVŠTĚVA LÁZNÍ MODRÁ LAGUNA

 

Blue Lagoon (Modrá laguna, islandské geotermální lázně) jsou jednou z nejnavštěvovanějších atrakcí na Islandu. Lázně se nacházejí v lávovém poli v Grindavík na poloostrově Reykjanes v jihozápadním Islandu. Bláa lónið je přibližně 20 km od mezinárodního letiště Keflavík a 39 km od hlavního města Rejkjavíku, zhruba 20 minut jízdy od letiště a 50 minut od Rejkjavíku. Navštivte slavnou islandskou Modrou lagunu a relaxujte v teplých vodách tohoto přírodního geotermálního jezera. Můžete také přidat služby navíc, jako jsou lázeňské kúry, vodní masáže a soukromé lázně. Zažijte jeden z islandských přírodních divů, který je obklopený zasněženými horami a lávovými poli.

Tato dechberoucí geotermální laguna, která se třpytí mezi sněhem a lávovými poli, má trvale vyhřátou teplotu kolem 96-102 stupňů Fahrenheit (36 až 39 stupňů Celsia), a má zcela jedinečný odstín modré. Voda obsahuje zeleno-modré řasy, minerální soli a oxid křemičitý a má zázračné účinky na problémovou kůži a unavené svaly. Modro-zelené řasy zjemňují a vyživují kůži, minerální soli zbavují tělo toxických látek a bílý oxid křemičitý odstraní z pokožky mrtvé buňky. 

VEČER S OCHUTNÁVKOU ISLANDSKÉHO PIVA

Objevte znovuvzkříšenou islandskou kulturu vaření piva na této dvouhodinové exkurzi v pivovaru Olgerdin v Rejkjavíku. Vstupte do tohoto význameného islanského pivovaru, kde se dozvíte něco o historii alkoholu v zemi a o její unikátní kultuře pití. Zlatým hřebem bude několik orosených sklenic piva z tohoto pivovaru a ochutnávka Brennivínu.

Během této noční návštěvy v Olgerdin Egill Skallagrimsson se stanete svědky renesance vaření piva na Islandu. Budete mít možnost se sezámit s kulturou pití alkoholu na Islandu a s jeho dlouhou historií vaření piva, což je kultura, které se opět daří i přesto, že po téměř celé 20. století podléhala přísným zákonným omezením. Pivovar Olgerdin, který je oslavován jako nejstarší v zemi, má jak historické, tak moderní stylové rysy. Uvelebte se v pivovaru a začněte ochutnávat klasická islandská piva, včetně značek Gull and Malt & Appelsin. Váš průvodce se s vámi podělí o islandské zvyky týkající se alkoholu, které se předávají z generace na generaci. Objevte historii medoviny, vína fermentovaného s medem, které se datuje až k samotným Vikingům, a dejte si panáka Brennivínu, proslulého alkoholu vyrobeného z mačkaných brambor a semínek kmínu. Také se během návštěvy dozvíte něco o historii islandské prohibice, která začala krátce po začátku 20. století. Až do roku 1989 bylo pivo v zemi zakázané, což mělo za následek zajímavé lektvary vyrobené islandskými obyvateli, kteří se snažili pivo něčím nahradit. Než svou návštěvu zakončíte, okusíte tuto náhražku piva i vy!

Mám zájem o zaslání více informací